4 عامل که آینده زنجیره تامین را تحت تاثیر قرار می دهد

گارتنر پیش بینی می کند که ما به سمت تحول حرکت می کنیم که در آن چهار عامل ذیل همگرا می شوند. رهبران زنجیره تامین باید آگاه باشند و اقدامات لازم را برای سرمایه گذاری در فرصت هایی که پیش رو دارند، انجام دهند.

فاکتور شماره 1: عرضه نیروی کار کاهش می یابد

عرضه نیروی کار در جهان در سال 2012 هنگامی که میزان رشد جمعیت غیر کارآمدی بیشتر از جمعیت کارآمد بود، نقطه انفصال در سال 2012 قرار گرفت. این روند ادامه خواهد یافت و تأثیر عمده ای در برنامه ریزی استعدادهای زنجیره تامین خواهد داشت. برنامه هایی برای جذب و تساوی استعدادها ضروری است.

یکی از مهم ترین مهارت های نیروی زنجیره تامین آینده مهارت های دیجیتالی خواهد بود. توانایی انطباق با تکنولوژی در سرعت سریع و آمادگی برای استفاده از تجزیه و تحلیل پیشرفته و هوش مصنوعی (AI) در تصمیم گیری در یک محیط فزاینده اتوماتیک بسیار مهم خواهد بود. در نتیجه، آموزش مهارت های دیجیتالی بخش مهمی از برنامه های استعداد زنجیره تامین تبدیل خواهد شد.

فاکتور شماره 2: ماشین آلات هوشمند هستند

پتانسیل کامل AI هنوز وارد نشده است. این امر در عرض چند سال آینده به سرعت در حال تغییر است، به ویژه هنگامی که به موارد زنجیره تامین مانند برنامه ریزی تقاضا و فرآیندهای سفارش به پولی می پردازد.

فاکتور شماره 3: رویکرد مجازی یک واقعیت جدید است

محصولات دیجیتال 3D، مانند چاپ سه بعدی، تولید و شخصی سازی بر اساس تقاضا را فعال می کنند. این ها دو نمونه از قابلیت های مجازی هستند که ادامه می یابند و بر زنجیره عرضه تاثیر می گذارند.

فاکتور شماره 4: اقتصاد مدور و غیر خطی شده است

اقتصاد سنتی خطی است: منابع را بگیرید، محصول را تولید کنید، از محصول استفاده کنید، زباله ها را دفن کنید. آینده به نظر می رسد متفاوت است، زیرا تولید زباله های قابل اجتناب توسط جامعه قابل قبول خواهد بود. این به این معنی است که رهبران زنجیره تامین باید یک اقتصاد دایره ای را در نظر بگیرند که در آن یک محصول مورد استفاده برای بازگشت، بازیافت و سپس به نحوی مجددا استفاده می شود.

ادامه مقاله در سایت اصلی :

4 Factors That Will Impact the Future Supply Chain

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *